Co je to temoprádlo ?

 

 

                                                                             

    Hlavním znakem tohoto prádla je schopnost nenasáknout do sebe vlhko. Vzlíná pouze po povrchu vláken. Není schopno nasát celou svou hmotností. Proto je prádlo i při nadměrné zátěži suché a velmi lehké. Vytváří a udržuje optimální tělesné mikroklima (organizmus se nepřehřeje ani nepodchladí).

    Maximální komfort tohoto prádla a ochranu před nachlazením či přehřátím dnes už využívají nejen sportovci, ale i nemocní, tělesně postižení, alergici, malé děti nebo ženy v klimaktériu. Je ideální i na spaní zvláště na vystydlých chalupách a na horách.

Na jakém principu funguje termoprádlo suprex - supril - supren?

    Transport vlhka materiálů SUPREX, SUPRIL, SUPREN je založen na speciálně vyvinutém mikrovlákně, jehož stěny jsou zušlechtěny až do té podoby, kdy je povrch téměř zrcadlový. Tak hladký povrch do sebe neabsorbuje žádnou vlhkost a ta může po vlákně velmi rychle vzlínat (knotový efekt). Zvýšený počet mikrovláken ve svazcích a přesné použití vazby pleteniny v poměru k tloušťce vláken zajišťuje potřebné termovlastnosti.

Správné vrstvení oděvů

    Základní I.vrstva izoluje pokožku od chladu a současně odvádí vlhko směrem od těla. Tuhle složku vám zajistí TERMOPRÁDLO na bázi polypropylenu.

    Jako II.vrstva v případě většího chladu (tj. méně než 5oC) je třeba použít integrovaný materiál z něhož nabízí naše firma mikiny, které izolují utvořené teplo a odvádí páry.

    III.vrstva - svrchní - chrání proti povětrnostním vlivům. Je třeba, aby byla nepromokavá, ale zároveň odváděla vlhkost. tento komfort vám mohou zajistit pouze materiály s membránou, jejichž otvůrky mají velikost molekuly vodní páry.

    Membrána je velmi jemná porézní polyuretanová fólie, která se laminje na mikrofleece z jedné strany a na druhou stranu membrány se laminuje porézní pletenina.

    Prodyšnost membrány se udává v jednotce MVTR a ta udává, kolik vodní páry na m2 je schopna odvézt za 24 hodin. Nový používaný špičkový materiál NO-WIND je schopen odvézt až 15 litrů páry za 24 hod/m2.Prodyšnost a nepromokavost jsou v nepřímé úměře, tj. čím větší prodyšnost, tím menší nepromokavost a opačně. Materiály zcela nepromokavé se zátěrem vám tím pádem nezajišťují žádný odvod par. Jsou sice levné, ale pro sport zcela nevhodné.

    Přim koupi je třeba si všímat, zda výrobek obsahuje membránu a hlavně jaké má  parametry. Nepromokavost se udává výškou vodního sloupce ve skleněném válci, při kterém tkanina propustí první kapky vody (molekula vody je 5x větší než molekula páry). Materiál NO-WIND začíná propouštět až při 8000 mm. Přiměřeně své prodyšnosti je tento materiál i větruvzdorný.