Záchrana a obnova dat
 

Jistě se Vám již stala podobná situace, do které se může dostat každý z nás. Jednoho dne Vám váš PC "zamrzl" a po restartu jste zjistili že Váš disk nereaguje vůbec na nic.
Pokud jej připojíte jako sekundární disk tak na něm nemůžete najít žádná data ! Navíc je den před posledním termínem odevzdání důležitého projektu, který je kompletně na daném disku a záložní kopii jste si nepořídil ! To je takřka apokalyptická katastrofa.

Co teď?

Stačí k nám zavolat a po dohodě nám přinést havarovaný disk, a my Vám, pokud jste se již sami nepokoušeli data obnovit, uvedeme disk i s daty do původního stavu!

Smazali jste si data?


V tomto případě máme pro Vás opět dobrou zprávu. Okamžitě nám zavolejte a po konzultaci nám doručte svůj počítač, případně jenom pevný disk.

Pokud máte nějaké otázky k danému tématu, pošlete email na naši adresu :

info@gralmoravia.eu.

Praktické rady:

Pokud slyšíte z Vašeho PC tkzv. cvakání, které se postupem času zesilňuje, Váš disk Vám dává najevo, že jeho čas se chýlí ke konci a je nejvhodnější doba na zálohování. Pokud se Vám již zálohování nepodaří, nezkoušejte prosím žádný přístupný software typu scandisk a podobně, protože jediný výsledek na Vašem disku bude pořádný nepořádek v souborech na disku a jejich obnova se Vám jen prodraží. Stejná situace může být i při častějším zpomalování chodu PC. I to může být začátek konce Vašeho disku.

Nejdůležitější rada pro Vás?

Zálohujte svá data pravidelně na CD nebo DVD média!

!! V žádném případě ne na externí disky !!!